Joga dynamiczna / Joga flow

Joga dynamiczna pomaga w odchudzaniu to zajęcia koncentrujące się na łączeniu oddechu z ruchem, budują ciepło, siłę i elastyczność. Jogę dynamiczną ćwiczy się płynnie, bez zatrzymywania. Sekwencje prowadzone są w umiarkowanym tempie i podążają za oddechem, co jednocześnie daje czas na wyczucie pozycji i ciągły ruch. Jogę dynamiczną można porównać do lekkiego treningu aerobowego z tym, że połączonego z ćwiczeniami relaksacyjnymi i poprawiającymi koncentrację uwagi

Joga praktyka własna, Tajlandia, Koh Tao, Gru 2015
Praktyka własna, Tajlandia, Koh Tao, Gru 2015

Jeśli chcesz pokonać niepokój, żyj chwilą, żyj w oddechu ― Amit Ray


Joga dynamiczna – LUNA FLOW

Joga dynamicznaluna flow to zajęcia oparte są na sekwencji Chandra Namaskara (Powitanie Księżyca), która mimo ciągłości ruchu ma chrakter wyciszający, regenerujący i kojący, w porównaniu do popularnego Powitania Słońca. Vinyasa ta schładza ciało i uspokaja, przez co najlepiej praktykować ją w godzinach wieczornych lub w czasie okresów stresu i niskiej enrgii tj. podczas nowiu, pełni księżyca i ostatniej kwadry lub przed i podczas miesiączki.

Narzędzia: łagodna sekwencja asan, ćwiczenia oddechowe, medytacja, mantra.

Poziom: wymaga znajomości podstawowych asan.

Korzyści: zmniejsza uczucie stresu, świetny sposób, aby przygotować się do snu, rozciąga mięśnie, poprawia świadomość oddechu.

Przeciwwskazania: niedawno przebyty zabieg chirurgiczny (w szczególności kolan, bioder, kręgosłupa, lub narządy wewnętrzne), ciąża.


Joga - Praktyka własna, Tailandia, Koh Tao, Lis 2015
Praktyka własna, Tailandia, Koh Tao, Lis 2015

Joga dynamiczna – HATHA FLOW

Joga dynamicznahatha flow to zajęcia oparte są na sekwencji Surya Namaskara (Powitanie Słońca), która jest doskonałym treningiem dla całego ciała – wzmacnia, uelastycznia i tonuje mięśnie. To doskonały sposób na utratę wagi (odpowiedź na częste pytanie jak schudnąć?) lub przygotowanie do medytacji.

Narzędzia: dynamiczna sekwencja asan, ćwiczenia oddechowe, medytacja, mantra.

Poziom: wymaga znajomości asan.

Korzyści: poprawia krążenie krwi, rozgrzewa i rozciąga mięśnie.

Przeciwwskazania: wysokie ciśnienie krwi, niedawno przebyty zabieg chirurgiczny (w szczególności kolan, bioder, kręgosłupa i narządów wewnętrznych), ciąża.


Dowiedz się więcej o jodze czytając naszego bloga i sprawdź ceny i kalendarz poniżej lub skontaktuj się z nami, jeśli chcesz zorganizować zajęcia indywidualnie!