Joga rodzinna

Joga dla dzieci i rodziców

Praca w parach i w grupie buduje poczucie wspólnoty, uczy współpracy i zaufania oraz niesienia i przyjmowania pomocy. Poza tym to świetna zabawa dla małych i dużych!

Zapoznaj się z opiniami uczestników moich zajęć

Joga rodzinna

Zajęcia jogi dla dzieci i rodziców prowadzone są w formie zabaw, często połączonych w bajki, okraszonych muzyką i plastyką.

Praktyka pozycji jogi odbywa się indywidualnie, w parach i w grupie, gdzie wykorzystywane są w ramach gier. Duże znaczenie odgrywa tutaj wyobraźnia, która pozwala zamienić ćwiczenia oddechowe, czy relaks w przygodę.

Zabawa w jogę dobra w każdym wieku

Zabawa w jogę uczy młodsze dzieci podstawowych form ruchu, czyli stania, chodzenia, biegania a także utrzymania równowagi i świadomości ciała, w tym świadomego oddychania.

Dla starszych dzieci joga pomaga poznać i zapanować nad własnym ciałem, poprawić koordynację i wzmocnić je, kształtuje prawidłową postawę, dodaje energii, uczy koncentracji i relaksacji, ćwiczyć pamięć, pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność.

Rodzice z kolei lepiej poznają swoje dzieci – ich możliwości, zainteresowania, stosunek do wyzwań. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć potrzeby dziecka oraz wspierać jego rozwój w oparciu o jego naturalne talenty.

Dowiedz się więcej o jodze rodzinnej czytając mojego bloga, sprawdź kalendarz poniżej lub skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz zorganizować zajęcia indywidualnie!