Ułożyłam tę sekwencję specjalnie dla Twoich pleców! Mówi się, że jest się tak młodym, jak elastyczny jest Twój kręgosłup. Spędzając całe dnie za biurkiem, a wieczory zalegając na sofie z pewnością nie stajemy się młodsi. Grzbiety stają się sztywne i obolałe, a ból pleców odbija się i na samopoczuciu i na wyglądzie. Nie możesz na to pozwolić.

6 sposobów poruszania kręgosłupem – pomoc na ból pleców

W tej sekwencji poruszymy kręgosłup na wszystkich płaszczyznach, żeby pozbyć się bólu pleców, poprzez rozciąganie i zmniejszanie napięcia mięśni trzymających kręgosłup. Także na luzie!

Asany, które proponuję wpisują się następujący schemat:

1. Skłon do przodu / zginanie / fleksja

2. Wygięcie do tyłu / rozciąganie

3. Rozciąganie lewego boku

4. Rozciąganie prawego boku

5. Skręt w lewo

6. Skręt w prawo

Oczywiście, można użyć innych pozycji, ale przy zachowaniu tej ścieżki masz pewność, że fundujesz swoim plecom all inclusive.

Taką praktykę warto jest uzupełnić o ćwiczenia zwiększające siłę mięśni brzucha i grzbietu, które mają za zadanie utrzymanie kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. Po prostu muszą mieć siłę trzymać Cię prosto, a ból pleców zniknie. Do dzieła.

Gotuj się

1. Użyj maty jogi, jeśli taką masz, ale ręcznik lub koc w zupełności wystarczy. Jeśli ćwiczysz na dywanie, to też git. Dobrze jest mieć natomiast poduszkę i i / lub dodatkowy koc lub zwinięte ręczniki. Użyjesz ich zamiast kostki do albo wałka (jak na zdjęciu poniżej).

2. Zarezerwuj całe dwa metry kwadratowe ciszy i spokoju. Jeśli jedynym takim miejscem w Twoim domu jest łazienka, niech i tak będzie.

3. Ubierz się wygodnie i ciepło! W Yin Jodze możesz się spocić, tylko wtedy, kiedy źle ją robisz.

4. Zrób fajny nastrój – zapal świeczki, kominek z olejkami lub kadzidełka. Puść relaksującą muzykę. Tylko żadnych smętów proszę – chcesz spędzić ze sobą miły wieczór. Polecam tę playlistę – muzyka do jogi spokojnej.

5. Zanim przejdziesz do ćwiczeń, przeczytaj mój wpis o zasadach praktyki Yin Jogi – Hatha a Yin Joga i 5 zasad praktyki Yin – zrób to dobrze!

Odpal video i jedziemy.

Yin joga na ból pleców - pozycja sfinksa wariant z kostkami

Odmładzamy kręgosłup w biegu

Przygotowana przeze mnie praktyka pomoże Ci odzyskać Twoje plecy i pogibać kręgosłupem w każdą stronę.

Nie martw się, jeśli nie masz czasu na pełną praktykę. Wystarczy wybrać podstawowe pozycje, które pozwolą Ci odczuć różnicę. Polecam wybranie jednego skłonu do przodu, jednego wygięcia do tyłu i pozycji rozciągającej boki lub skrętu. Razem całe TRZY (w tym ostatnia pozycja wykonywana jest na obie strony).

Pamiętaj, lepiej zrobić coś niż nic, mniej niż wcale, lepszy sfinks przed TV, niż stanie na głowie na dachu… albo jakoś tak. Jedna pozycja jest lepsza od żadnej.

Peace!

 

Ten cudny film i zdjęcia są mojego autorstwa. Podpisz je jeśli udostępniasz.

Autor

Pomagam dbać o ciało, umysł i duszę. Opowiadam o jodze, medytacji, podróżach i innych sposobach rozwoju osobistego. Te rzeczy zmieniły moje życie - sprawiły, że lepiej się czuję w swoim ciele, jestem zdrowsza, łatwiej pokonuję codzienne trudności, pełniej wyrażam siebie. DOŁĄCZ DO MNIE: