Muzyka do jogi?

Tak! Dziś dzielę się z Wami moją ulubioną muzyką do jogowania. Ja wiem, że są ludzie, którzy stwierdzą, że to świętokradztwo i że to nie jest joga bla bla bla. Wybaczcie drodzy Państwo, taki mamy klimat. Jak się robi jogę w dżungli, lesie albo innej plaży to gra nam przecież natura. A tu w mieście sami musimy sobie radzić.

Muzyka łagodzi obyczaje, koi duszę, nastraja. W zależności od zajęć możemy potrzebować uspokojenia lub napędzenia. Odpowiednio dobrana muzyka do jogi będzie nas w tym wspierać. Na początku zajęć dobra nuta wprowadzi w nastrój, a będąc w tle przyciągnie rozbiegane myśli i naturalnie skieruje je z powrotem do ciała.

Także bez fochów, zapuszczamy muzę, robimy klimacik i jedziemy z jogą!

 

60 minut klimatycznych nutek na zajęcia Jin Jogi

Pierwsze minuty tej muzyki do jogi spokojnej uniosą Was na „morzu radości”. Dark Water & Stars to mój ulubiony kawałek na rozpoczęcie zajęć Jin Jogi. Uważam, że niemożliwe jest przy nim nie odpłynąć. Ja tam wcale nie muszę leżeć z zamkniętymi oczami, żeby widzieć to rozgwieżdżone niebo i słyszeć szum morza… Istna teleportacja do raju.

Później macie trochę elektroniki, trochę dubu, trąbki, egzotycznej liry, soulowego mruczenia, mantrowania, fletu, hinduskiego plumkania i słodkiej Alison Goldfrapp. Wszystko ładnie koi duszę.

Playlista nadaje się tak na jogę, jak i na wieczór z książką i kieliszkiem wina. Głęboka Savasana gwarantowana!

Wystąpili

 1. Dark Water & Stars – Natural Calamity
 2. Light – Dr. Toast
 3. Take The L Train – Brooklin Funk Essentials
 4. Deep Dark Dub (Brace Remix) – Dubmatix
 5. Have a Little Faith – Michael Franti & Spearhead
 6. Krishna Dub – DJ Drez feat. Marti Nikko Domonic Dean Breaux
 7. O Haleakala – Trevor Hall
 8. Sleeping Jiva – Kula Shaker
 9. Hope – Fat Freddy’s Drop
 10. Raga & Trees – Sacred Earth
 11. Black Cherry – Goldfrapp
 12. Teardrop – Massive Attack
 13. Conga Jog – Al Gromer Khan

Indżoj!

Jak macie jakieś fajne nuty, do których medytujecie, jogujecie się albo ćwiczycie, to dzielcie się pliz.

Autor

Pomagam dbać o ciało, umysł i duszę. Opowiadam o jodze, medytacji, podróżach i innych sposobach rozwoju osobistego. Te rzeczy zmieniły moje życie - sprawiły, że lepiej się czuję w swoim ciele, jestem zdrowsza, łatwiej pokonuję codzienne trudności, pełniej wyrażam siebie. DOŁĄCZ DO MNIE: