Dobra organizacja bagażu, ułatwi wyszukiwanie rzeczy, przyspieszy pakowanie i rozpakowywanie. Tylko jak się spakować, by nie zwariować?

Wrzuć duże kamienie, żwir a na końcu piasek

W przypadku walizki to raczej prosta sprawa – poskładane ubrania kładziemy jedne na drugich, obok kosmetyczkę i buty, a puste miejsca uzupełniamy drobnymi rzeczami.

Bieliznę można wrzucić w worek lub szpary między ubraniami, skarpetki włożyć do butów, buty i płyny w foliowe torby i jesteśmy spakowani. Teraz wystarczy tylu usiąść na walizce i ugnieść wszystko, by dało się domknąć zamek.Jak się spakować na wakacje, żeby nie *być wziętym za sprzedawcę* z Kambodży

Zrób naleśniki

O ile składanie ubrań w kostkę sprawdzi się w przypadku walizki, z której po prostu łatwiej wyciągnąć rzeczy, o tyle do plecaka lepiej ubrania rolować tj. zwijać jak naleśniki. Łatwiej się je wtedy układa i się tak bardzo nie wymiętoszą.

Świetnym ułatwieniem są płócienne torby na buty, w które zapakujemy zrolowane ubrania. Mnie wystarczyły całe trzy. Najlepiej żeby łatwo było je odróżnić i każdą możemy używać do innego rodzaju ubrań. Łatwo wtedy zapamiętać, w której znajduje się potrzebna nam rzecz i wystarczy wyciągnąć tylko tę, bez potrzeby szperania w całej reszcie. Poza tym takie torby łatwiej się pakuje, niż pojedyncze ubrania i łatwiej utrzymać porządek.

Pozostałe rzeczy też można pogrupować w torebkach, saszetkach, czy kosmetyczkach. Te powinny być lekkie, z nieprzepuszczalnego materiału i mieć zaczep lub rączkę do zawieszenia.

Pakując plecak należy też pamiętać o odpowiednim rozłożeniu ciężaru. Najcięższe rzeczy powinny być pośrodku ale bliżej dołu. Jeśli umieścimy je na samym dole będą nas ciągnęły w dół, jeśli na samej górze, będą przeważać do tyłu, a jeśli obciążamy jeden bok to wybierajmy ten, który wyrównana nam skoliozę… i możemy ruszać!

A jeśli nie masz jeszcze pomysły na wyjazd, to zapraszam Cię na niepowtarzalne wyjazdy z jogą i z moją skromną osobą.

Jak się spakować na wakacje – walizka czy plecak i dlaczego „na wielbłąda”

Znacie jeszcze jakieś inne sposoby na to jak się dobrze zapakować?

Wszystkie zdjęcia moje, proszę zostawić je w spokoju!

Autor

Pomagam dbać o ciało, umysł i duszę. Opowiadam o jodze, medytacji, podróżach i innych sposobach rozwoju osobistego. Te rzeczy zmieniły moje życie - sprawiły, że lepiej się czuję w swoim ciele, jestem zdrowsza, łatwiej pokonuję codzienne trudności, pełniej wyrażam siebie. DOŁĄCZ DO MNIE: