Kto tu jest starwarsowym geekiem? Pardon mój język… Czy ktoś tu bardzo lubi Star Wars? Nie? Nic nie szkodzi, bo jak lubisz jogę i masz poczucie humoru to będziesz Pan / Pani zadowolony / zadowolona!

Przejdźmy do sedna. Wszyscy wiemy, że tak samo Luke Skywalker jak i Rey są silni, niebywale sprawni, wytrzymali i generalnie niczego im nie brakuje. To z czym najbardziej się borykają to umysł! Skąd my to znamy… bo życie Jedi to chleb powszedni każdego jogina.

Fani Star Wars! Zanim uznacie, że joga jest słaba, sprawdźcie co *Jedi* i Jogin mają ze sobą wspólnego

Jedi przechodzą istny trening jogowy, a miecz świetlny jest najmniej istotną jego częścią… Sorry! Wiem, że każdy fan Star Wars kocha miecze świetlne i nie wyobraża sobie, by trening Jedi mógł się bez takowego obejść. Czemu więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?  Oto moje pomysły na #jediyoga

Indżoj!

 

Tańczący Jedi aka Nataraj

Dziś premiera Star Wars – Ostatni Jedi, w kraju nad Wisłą. Choć pierwsze seanse wypatrzyłam już wczoraj… Kto się załapał? Liczę na poranny seans, bo wieczorem uwaga, Bergamo nadchodzę! ??✈? Tymczasem, z okazji kolejnej części kultowej sagi, jak na geeka przystało łączę dwa światy w postaci tej oto asany – Tańczący Jedi ? A może nie łączę, bo życie Jedi to chleb powszedni każdego jogina. Możesz przeczytać o tym na blogu… (Link w bio). Jakieś pomysły na #jediyoga ? #jeeyoga #yoga #joga #lightsaber #starwars #starwarsyoga #nataraj #natarsjasana #dancerpose #pozycjatancerza #thailand #tajlandia #sunset #zachódsłońca #blogerka #blogger #geek #yogajourneys #yogaretreat #wyjazdyzjogą #wakacjezjogą #podróże #travel #thelastjedi #niechmocbedziezwami

A post shared by Renata Jeeweshwari Devi (@renata.jeeyoga) on

Istny taniec z mieczem świetlnym, materią i energią! Natarajasana to świetna pozycja do praktykowania równowagi fizycznej i mentalnej. Spróbuj się rozproszyć i przekonaj się co się stanie…

Pozycja dodaje energii i siły, jednocześnie wymagając zapanowania nad strachem przed upadkiem i zachowania koncentracji i równowagi. Jest więc idealna na te chwile, kiedy musisz się wyciszyć i skoncentrować na zadaniu godnym Jedi – jak ratowanie Galaktyki, walka z Sithem, czy ucieczka z Gwiazdy Śmierci.

Miecz świetlny gotowy do użycia. Wyglądasz lekko i dostojnie.

Korzyści dla ciała:

 • poprawa równowagę
 • wzmacnia nogi
 • otwiera klatkę piersiową, uda, pachwiny (cały przód ciała)
 • dodaje energii i stabilności

 

Walczący Jedi 1 aka Virabhadrasana 1

Bonjorno #Jeedi ! Moje małe #włoskiewakacje ?? upływają pod znakiem pizzy, pasty i miliona pytań, na które moi wspaniali gospodarze cierpliwie odpowiadają. Wczoraj wybraliśmy się na ucztę #aperitivo do #lecco nad jeziorem #como … Skończyło się poprawką pizzą w domu 🙂 Rzucić okiem na #InstaStory ? A wracając do rzeczywistości -Dzień 3 #jediyoga stoi pod znakiem asany Walczącego Jedi 1 ? Focia z Tajlandii bo w Italii zima pełną gębą ❄ photo credit @daily_dose_of_adventure #jeeyoga #lastjedi #wyjazdyzjogą #wakacjezjogą #gwiezdnewojny #inspiracja #inspiration #geek #scifi #jedi #jediphilosophy #blogerka #sea #polishfirl #peace #spokój #starwars #ostatnijedi #bikini #bikiniyoga #yogagirls #yogajourneys

A post shared by Renata Jeeweshwari Devi (@renata.jeeyoga) on

Na scenie pojawia się wojownik. Oto siła i odwaga w czystej postaci. Wojownik 1 to personifikacja prawego gniewu i szlachetnego impulsu do obrony niewinnych. W tej pozycji zbudujesz siłę, której potrzebujesz, by stanąć w obronie dobra. Ale pamiętaj, że ta siła nie może przychodzić z gniewu, z ego, z chciwości (czyli ciemnej strony Mocy). Gdy serce jest czyste i stoją za Tobą dobre intencje, siła jest łagodzona a pozycja łatwa.

Korzyści dla ciała:

 • intensywnie rozciąga przednią część stawów biodrowych i mięśni przodów ud, brzuch, pachwiny
 • rozciąga pachy i otwiera klatkę piersiową, ramiona, szyję
 • wzmacnia mięśnie pleców, ramiona, plecy, uda, kostki, kolana, łydki

 

Walczący Jedi 2 aka Virabhadrasana 2

Wojownik przechodzi do ataku – skupienie, zwinność, swoboda ruchu. Gdy umysł jest nieuważny i rozproszony, wtedy wzrok porusza się. I odwrotnie, kiedy skupimy wzrok na celu jesteśmy w stanie odpowiednio pokierować biegiem myśli.

W wojowniku 2 użyjesz drishti – skupisz wzrok i umysł na wyciągniętej dłoni. Miecz świetlny jest jej przedłużeniem. Drishti stabilizuje funkcje umysłu, który nie błądzi w myślach i staje się uważny – wymierz miecz świetlny w przeciwnika.

Korzyści dla ciała:

 • wzmocnienie i uelastycznienie mięśni nóg
 • poprawa statyki stóp
 • rozciąganie pachwin, otwarcie bioder
 • rozciąganie barków, wzmocnienie mięśni ramion

 

Walczący Jedi 3 aka Virabhadrasana 3

To równowaga czyni prawdziwego wojownika! Nie walczysz tylko dla siebie, dla chwały, pieniędzy, splendoru. Ofiaruj swoje zwycięstwo innym.

Korzyści dla ciała:

 • wzmacnia mięśnie nóg i brzucha
 • wzmacnia ramiona i mięśnie pleców
 • poprawia równowagę i postawę ciała

Rozwój natury „duchowego wojownika” obejmuje rozwijanie odwagi, niezachwianą koncentrację i determinację, aby poradzić sobie z trudnymi chwilami życia. Wszystkie trzy pozycje wojowników budują siłę, wytrzymałość i elastyczność. Reprezentują dążenie do przezwyciężenia własnych słabości, czy jest się Jedi, czy zwykłym śmiertelnikiem.

 

Jedi w pozycji otwartego konta aka Utthita Parsvakonasana

Weź głęboki oddech i odzyskaj energię, ale nie trać sytuacji z pola widzenia! Ta pozycja rozciąga boki klatki piersiowej, ćwicząc mięśnie, które wspierają oddychanie. Oddech = energia. Po ciężkiej walce rozciągniesz boki na całej długości, by poruszyć energię w Twoim ciele.

Korzyści dla ciała:

 • intensywnie rozciąga boki ciała
 • modeluje sylwetkę, odchudza talię
 • poprawia pracę układu pokarmowego
 • łagodzi objawy rwy kulszowej

 

Utthita Hasta Padangusthasana – Niech Moc będzie z Tobą

Jeszce tylko wskocz na jedną nogę, balansuj mieczem świetlnym i jesteś już o krok od lewitacji…

Korzyści dla ciała:

 • wzmacnia i rozciąga nogi
 • rozciąga stawy biodrowe
 • poprawia równowagę

 

Autor

Pomagam dbać o ciało, umysł i duszę. Opowiadam o jodze, medytacji, podróżach i innych sposobach rozwoju osobistego. Te rzeczy zmieniły moje życie - sprawiły, że lepiej się czuję w swoim ciele, jestem zdrowsza, łatwiej pokonuję codzienne trudności, pełniej wyrażam siebie. DOŁĄCZ DO MNIE: