Czerwiec 2015, Rishikesh, Indie. Zdjęcie @nebnomad

Cześć Jeedi!

Nazywam się Renata Szewczyk i tworzę Jee Yoga. To nie jest kolejny blog o jodze, ani kolejna strona o asanach i o tym jak je wykonać. Jee Yoga to podróż dla ciała, umysłu i duszy. 

Dużo podróżuję, zwłaszcza do Azji, gdzie szukam nowych sposobów pracy z ciałem, duszą i umysłem. Joga i medytacja są głównymi technikami, których używam na co dzień i którymi dzielę się z uczestnikami moich zajęć i wyjazdów z jogą do najpiękniejszych miejsc na świcie a teraz także czytelnikami bloga.

Mam marzenie – Chcę zarazić Cię jogą i zabrać w najpiękniejsze miejsca na świecie.

Wierzę, że podróże i joga mają ogromną transformacyjną moc, a razem wzięte są najwspanialszym prezentem, jaki mogę Tobie dać.

Na razie moja fascynacja Azją nie przemija, ale nieśmiało marzę też o wyprawie duchowej do Ameryki Południowej oraz by wziąć udział w kilku niesamowitych festiwalach, które co roku odbywają się w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Przeżyj wspaniałą przygodę i poznaj transformacyjną moc podróży i jogi. Wyjedź ze mną na jogę do najpiękniejszych miejsc na świecie.

Tematyka Jee Yoga

  • Sekrety joginów i techniki pracy z ciałem, umysłem i duszą – opowiem Ci o jodze i medytacjach i innych technikach rozwoju, które możesz stosować w codziennym życiu. Dowiesz się jak mieć zdrowe i gibkie ciało, ale i jak zadbać o swoje wnętrze. Będziesz też świadkiem moich zmagań z materią i energią, bo sama dalej nad sobą mocno pracuję… z różnym skutkiem.
  • Inspiracje do podróży bliskich i dalekich polecam miejsca, które wniosły do mojego życia coś więcej niż tylko opaleniznę i ładne zdjęcia. Mało tego chcę Cię tam ze sobą zabrać! Dołącz do moich wyjazdów z jogą. Tymczasem poczytasz o miejscach, kulturach i kuchniach azjatyckich, w szczególności tajskich.
 • Duchowe zagadnienia w popkulturze, wielkie przebudzenie, programowanie umysłu i inne dyrdymały – bo jestem fanką science fiction, teorii spiskowych i alternatywnej historii.

Poza tym, możesz mnie znaleźć na YouTube, gdzie nieśmiało romansuję z kamerą, na Instagramie gdzie wrzucam sporo fotek z podróży, na Facebooku, czyli centrum dowodzenia i w innych mediach społecznościowych – linki znajdziesz u góry i u dołu strony. A tu kilka słów od Reni:


Media

Regularnie piszę o jodze dla portalu SPA & MORE, a o jodze dla dzieci dla Human Skill Center.

Możesz także przeczytać moją historię w portalu Phanganist – Anatomy of a Yogi – Renata of Jee Yoga.

O jodze dla początkujących opowiadałam w  PiasecznoNews.pl


Praktyka własna, Tailandia, Koh Tao, Lis 2015

Kursy, które ukończyłam

Wrz 2019 – Cze 2020 | Kurs Nauczycielski Jogi Klasycznej
Nauczyciel prowadzący: Agata Biernat, Open Mind Joga School | Warszawa

Mar 2016 | Kurs Nauczycielski Jogi dla dzieci (110-godzin, w tym 95-godzin certyfikowanych przez Yoga Alliance)
Nauczyciel prowadzący: Lura Mcegan, Divine Light Yoga | Tajalndia, Pak Song

Cze – Lip 2015 | Kurs asan i technik medytacyjnych (1-miesiąc)
Nauczyciel prowadzący: Guruji Anandadewananda Saraswati, Bliss Yoga Center, Swargashram | Indie, Rishikesh

Paź – Lis 2014 | Kurs Nauczycielski Hatha Jogi w systemie Vinyasa (200-godzin certyfikowany przez Yoga Alliance)
Nauczyciel prowadzący: Satyama Lasby, Samma Karuna Awakening and Healing School  | Tajlandia, Koh Phangan

Warsztaty i zajęcia u Lois Steinberg, Cynthi Naydani, Marka Migały.


Zdjęcie @nebnomad
Cze ’15, Rishikesh, Indie.

Jak zostałam nauczycielem Jogi

Moja jogiczna podróż zaczęła się pięć lat przed tym, jak uzyskałam pierwszy certyfikat uprawniający mnie do nauczania. Zaczęłam ćwiczyć jogę ze względu na towarzyszące mi od dzieciństwa problemy ze stawami stawami biodrowymi, a także ból kręgosłupa będący następstwem wielu lat pracy za biurkiem.

Podczas kilkumiesięcznej podróży do Indii i Azji Południowo-Wschodniej miałam szansę uczyć się jogi i medytacji od nauczycieli z różnych krajów i tradycji, co pozwoliło mi na pogłębienie praktyki. Odkryłam, że najbardziej ekscytująca podróż jest ta wewnątrz siebie. Nic nie dało mi większej równowagi, samoświadomości i wiary w siebie, niż praktyka jogi. Chciałam wiedzieć więcej! Tak trafiłam do szkoły jogi w Tajlandii, gdzie pod przewodnictwem Satyamy Lasby ukończyłam kurs i zostałam certyfikowanym nauczycielem jogi.

Pół roku później pojechałam do Indii, do Rishikesh „Światowej Stolicy Jogi”, by uczyć się medytacji indywidualnie od Yogiego Anandadewananda Saraswati. To pomogło mi pogłębić własną praktykę, jak i techniki nauczania.

W tym samym roku, spotkałam inną inspirującą joginkę i nauczycielkę. Laura McEgan zainspirowała i przygotowała mnie do pracy z dziećmi, by wpierać je w stawaniu się zdrowymi i aktywnymi członkami społeczeństwa.


Doświadczenie w nauczaniu Jogi

Zaczęłam uczyć jogi zaraz po ukończeniu szkolenia w listopadzie 2014 roku, w tej samej szkole, w której uczyłam (Samma Karuna Awakening and Healing School, Koh Phangan, Tajlandia). Od tego czasu podróżowałam po Europie, Indiach i Azji Południowo-Wschodniej i uczyłam jogi prywatnie, w szkołach jogi, a także w ramach tzw. yoga retreats (wakacji z jogą).

Miałam również okazję prowadzić kurs asan, medytacji i anatomii jogi dla przyszłych nauczycieli jogi w trakcie kursu nauczycielskiego w Marina Yoga & Reiki (Krabi, Ao Nang, Tajlandia). Dzięki współpracy z Thai Child Development Foundation w Tajlandii odkryłam potencjał edukacyjny jogi dla dzieci, zakochałam się w jej luźnym charakterze i zaczęłam jej uczyć.

Zajęcia regularne:

 • 03.2019 – teraz Otwarte zajęcia dla dorosłych, Winny Garaż, Dobiesz
 • 05.2019 – teraz Zamknięte zajęcia dla najemców, WeWork, Warszawa
 • 11.2018 – teraz Zamknięte zajęcia dla seniorów, Miejski Klub Seniora, Piaseczno
 • 08.2018 – teraz Zamknięte zajęcia dla przedszkolaków, The English Playhouse, Warszawa
 • 09.2016 – teraz Zamknięte zajęcia dla uczniów, The British School, Warszawa
 • 09.2016 – teraz Otwarte zajęcia dla dorosłych, Klub Fitness Pro-Fit, Konstancin Jeziorna
 • 06.08.2018 Joga na trawie dla mieszkańców gminy Piaseczno
 • 06-08.2017 Joga na trawie dla mieszkańców gminy Piaseczno
 • 06-08.2017 Joga na trawie dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna
 • 09-11.2017 Otwarte zajęcia dla rodzin i mam z dziećmi, Fundacja Rodzinna, Warszawa
 • 11.2014 – 04.2016 Zamknięte zajęcia dla pracowników firm za granicą – First Solar, Malezja, Eco-Logic Resort, Tajlandia

Inne:

 • Współpraca z For Good Health w ramach programów wellness dla korporacji – zajęcia jogi i warsztaty tematyczne Joga w biurze, Opanuj stres w 3 krokach, Sztuka Oddechu, Sztuka Medytacyjna
 • Warsztaty tematyczne i zajęcia dla pracowników firm: Groupon Polska, Bank Pekao SA, FIS Technology Services Poland, AXA Assistance, Vienna Life, Ledvance, Avon Polska, MoneyGram Poland, Alior Bank, Mennica Residence
 • Organizacja grupowych wyjazdów z jogą
 • Sesje indywidualne i prywatne