Czerwiec 2015, Rishikesh, Indie. Zdjęcie @nebnomad

Namaste Jeedi!

Nazywam się Renata Szewczyk, a “po jogowemu” Jeeweshwari Devi i tworzę Jee Yoga.

Jee Yoga to doświadczanie, rozwój i podróż dla ciała, umysłu i duszy.

W swoim czasie dużo podróżowałam, zwłaszcza do Azji. Teraz mniej, ale cały czas szukam nowych sposobów pracy z ciałem, duszą i umysłem. Joga i medytacja są głównymi technikami, których używam na co dzień i którymi dzielę się z uczestnikami moich zajęć i wyjazdów z jogą a teraz także czytelnikami bloga.

Uruchomiłam również sklep internetowy, w którym dzielę się sprawdzonymi akcesoriami do jogi i relaksacji, tj. takimi które sama wypróbowałam na potrzeby praktyki własnej albo nauczania.

Mam marzenie - Chcę zarazić Cię jogą i zabrać w piękną podróż

Wierzę, że podróże i joga mają ogromną transformacyjną moc, a razem wzięte są najwspanialszym prezentem, jaki mogę Tobie dać.

Dołącz do mnie, przeżyj wspaniałą przygodę i poznaj transformacyjną moc podróży i jogi.

Tematyka Jee Yoga

  • Sekrety joginów i techniki pracy z ciałem, umysłem i duszą – opowiem Ci o jodze i medytacjach i innych technikach rozwoju, które możesz stosować w codziennym życiu. Dowiesz się jak mieć zdrowe i gibkie ciało, ale i jak zadbać o swoje wnętrze. Będziesz też świadkiem moich zmagań z materią i energią, bo sama dalej nad sobą mocno pracuję… z różnym skutkiem.
  • Inspiracje do podróży bliskich i dalekich polecam miejsca, które wniosły do mojego życia coś więcej niż tylko opaleniznę i ładne zdjęcia. Mało tego chcę Cię tam ze sobą zabrać! Dołącz do moich wyjazdów z jogą. Tymczasem poczytasz o miejscach, kulturach i kuchniach azjatyckich, w szczególności tajskich.
  • Jogowe zabawy dla całej rodziny – przekładam jogę i medytację na język dzieci, by wspierać ich rozwój psychofizyczny. Techniki i zabawy dla całej rodziny znajdziesz też na Grupie Facebookowej. Na blogu udostępniam też sporo różnych materiałów do pobrania za darmo. Częstuj się!
  • Duchowe zagadnienia w popkulturze, wielkie przebudzenie, programowanie umysłu i inne dyrdymały – bo jestem fanką science fiction, teorii (nie)spiskowych i alternatywnej historii.

Poza tym, możesz mnie znaleźć na YouTube, gdzie nieśmiało romansuję z kamerą, na Instagramie gdzie wrzucam sporo fotek z podróży, na Facebooku, czyli centrum dowodzenia i w innych mediach społecznościowych – linki znajdziesz u góry i u dołu strony. A tu kilka słów od Reni:

W mediach

Pisałam o jodze dla portalu SPA & MORE, a o jodze dla dzieci dla Human Skill Center.

Możesz także przeczytać moją historię w portalu Phanganist – Anatomy of a Yogi – Renata of Jee Yoga.

O jodze dla początkujących opowiadałam w  PiasecznoNews.pl

Jak zostałam nauczycielem Jogi

Moja jogiczna podróż zaczęła się pięć lat przed tym, jak uzyskałam pierwszy certyfikat uprawniający mnie do nauczania. Zaczęłam ćwiczyć jogę ze względu na towarzyszące mi od dzieciństwa problemy ze stawami stawami biodrowymi, a także ból kręgosłupa będący następstwem wielu lat pracy za biurkiem.

Podczas kilkumiesięcznej podróży do Indii i Azji Południowo-Wschodniej miałam szansę uczyć się jogi i medytacji od nauczycieli z różnych krajów i tradycji, co pozwoliło mi na pogłębienie praktyki. Odkryłam, że najbardziej ekscytująca podróż jest ta wewnątrz siebie. Nic nie dało mi większej równowagi, samoświadomości i wiary w siebie, niż praktyka jogi. Chciałam wiedzieć więcej! Tak trafiłam do szkoły jogi w Tajlandii, gdzie pod przewodnictwem Satyamy Lasby ukończyłam kurs i zostałam certyfikowanym nauczycielem jogi.

Pół roku później pojechałam do Indii, do Rishikesh “Światowej Stolicy Jogi”, by uczyć się medytacji indywidualnie od Yogiego Anandadewananda Saraswati. To pomogło mi pogłębić własną praktykę, jak i techniki nauczania.

W tym samym roku, spotkałam inną inspirującą joginkę i nauczycielkę. Laura McEgan zainspirowała i przygotowała mnie do pracy z dziećmi, by wpierać je w stawaniu się zdrowymi i aktywnymi członkami społeczeństwa.

Kursy które ukończyłam

Wrz 2019 – Cze 2020 | Kurs Nauczycielski Jogi Klasycznej
Nauczyciel prowadzący: Agata Biernat, Open Mind Joga School | Warszawa

Mar 2016 | Kurs Nauczycielski Jogi dla dzieci (110-godzin, w tym 95-godzin certyfikowanych przez Yoga Alliance)
Nauczyciel prowadzący: Lura Mcegan, Divine Light Yoga | Tajalndia, Pak Song

Cze – Lip 2015 | Kurs asan i technik medytacyjnych (1-miesiąc)
Nauczyciel prowadzący: Anandadewananda Saraswati Jogi, Bliss Yoga Center, Swargashram | Indie, Rishikesh

Paź – Lis 2014 | Kurs Nauczycielski Hatha Jogi w systemie Vinyasa (200-godzin certyfikowany przez Yoga Alliance)
Nauczyciel prowadzący: Satyama Lasby, Samma Karuna Awakening and Healing School  | Tajlandia, Koh Phangan

Warsztaty i zajęcia u Lois Steinberg, Cynthi Naydani, Marka Migały, Kasi Pilorz.

Doświadczenie w nauczaniu Jogi

Zaczęłam uczyć jogi zaraz po ukończeniu szkolenia w listopadzie 2014 roku, w tej samej szkole, w której uczyłam (Samma Karuna Awakening and Healing School, Koh Phangan, Tajlandia). Od tego czasu podróżowałam po Europie, Indiach i Azji Południowo-Wschodniej i uczyłam jogi prywatnie, w szkołach jogi, a także w ramach tzw. yoga retreats (wakacji z jogą).

Miałam również okazję prowadzić kurs asan, medytacji i anatomii jogi dla przyszłych nauczycieli jogi w trakcie kursu nauczycielskiego w Marina Yoga & Reiki (Krabi, Ao Nang, Tajlandia). Dzięki współpracy z Thai Child Development Foundation w Tajlandii odkryłam potencjał edukacyjny jogi dla dzieci, zakochałam się w jej luźnym charakterze i zaczęłam jej uczyć.

Poza tym:

  • współpracuję z For Good Health w ramach programów wellness dla korporacji – zajęcia jogi i warsztaty tematyczne Joga w biurze, Opanuj stres w 3 krokach, Sztuka Oddechu, Sztuka Medytacyjna
  • prowadziłam Warsztaty tematyczne i zajęcia dla pracowników firm: Groupon Polska, Ledvance, Bank Pekao SA, FIS Technology Services Poland, AXA Assistance, Vienna Life, Avon Polska, MoneyGram Poland, Alior Bank, Mennica Residence, Bain Global Business Services, Allianz, Konfederacja Lewiatan, GetResponse, CBRE Sp. z o.o., ZG Lighting Polska, Bartbo
  • organizację grupowe wyjazdy z jogą
  • prowadzę sesje indywidualne bezpośrednio i on-line

Chcesz współpracować?

Zapraszam do kontaktu! om[at]jeeyoga.com