Szukasz nowych perfum? Spróbuj brokuła z pomidorem… bo wegetarianie pachną ładniej! Z wyglądu też im niczego nie brakuje…

wegetarianie, weganizm, wegetarianizm

Miałam okazję sama się o tym przekonać, ale jeśli wy nie mieliście, to jest tu kawał naukowego mięcha do przetrawienia. 

Wpływ spożycia mięsa na atrakcyjność zapachu ciała przebadali naukowcy z Uniwersytetu Karola w Pradze. Hipotezę, że dieta ma wpływ na zapach ciała testowano na 17 praskich studentach. Bez zbędnych skojarzeń z Pachnidłem.

Studium męskiej pachy

Mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat mieli zrezygnować z mięsa na dwa tygodnie, by wrócić do niego na kolejne dwa. W tym czasie porównywany był zapach ciała każdego osobnika przed i po tym, jak wprowadzał dietę wegetariańską i dietę wszystkożernych.

Wszyscy badani zgodzili się, by nie pić alkoholu, nie palić tytoniu i nie przyjmować innych leków w trakcie badania. Nie mogli też golić pach, używać perfum, czy dezodorantów ani uprawiać seksu (prawdziwe poświęcenie się dla nauki!).

 

Panów podzielono na dwie grupy:

  • Wegetarianie zrezygnowali z czerwonego mięsa na dwa tygodnie, a następnie wznowili jedzenia mięsa na dwa kolejne tygodnie.
  • Mięsożercy – ich badano w odwrotnej kolejności – przez pierwsze dwa tygodnie wcinali mięso, a następnie na dwa tygodnie zostali wegetarianami.

 

Podczas wegetariańskich tygodni, uczestnicy otrzymali listę 33 bezmięsnych dań do wyboru. W trakcie tygodni mięsnych, badani dostawali te same posiłki, ale z dodatkiem mięsa, na przykład risotto z wieprzowiną w miejsce wegetariańskiego risotto.

Na cztery dni przed pobraniem zapachu ciała, wszystkie posiłki były dostarczone przez naukowców. W mięsne tygodnie menu zawierało siedem uncji czerwonego mięsa dziennie!

Wegetarianie! Kobiece nosy przemówiły

Zapach zbierano poprzez umieszczenie wacików pod pachą na 24 godziny. Próbki następnie zebrano, umieszczono w słoikach i zaserwowano do powąchania 30 studentkom.

 

Kobiety oceniały zapachy w skali od jednego do siedmiu punktów w kontekście intensywności, przyjemności, atrakcyjności seksualnej i męskości. (oczywiście nikt im nie powiedział, które pochodzą od wegetarian, a które od wszystkożerców). Średnie oceny (± SE) zapachu przyjemności, atrakcyjności i intensywności zapachu, gdy ciało dawców były na diecie mięsnej (białe słupki) i wegetariańskiej (szare paski).

wegetarianie, wegetarianizm, weganizm

Jak widać na wykresie pochodzącym z badania, kobiety oceniły zapach ciała u mężczyzn, którzy porzucili mięso no dwa tygodnie, jako bardziej seksowne, bardziej przyjemne i mniej intensywne. Nie stwierdzono różnic w ocenie męskości.

 

Także Panowie, wyrzućcie te śmierdzące i trujące drogeryjne zapachy i przerzućcie się na warzywa i owoce. Wasze damy będą Wam wdzięczne, a toalety i autobusy będą pachnieć fiołkami… hłe hłe.Wegetarianie ładniej pachną

Całe badanie znajdziecie tu: The Effect of Meat Consumption on Body Odor Attractiveness.

Autor

Pomagam dbać o ciało, umysł i duszę. Opowiadam o jodze, medytacji, podróżach i innych sposobach rozwoju osobistego. Te rzeczy zmieniły moje życie - sprawiły, że lepiej się czuję w swoim ciele, jestem zdrowsza, łatwiej pokonuję codzienne trudności, pełniej wyrażam siebie. DOŁĄCZ DO MNIE: